Kā izdevīgāk pārdot mežu (papildināts – Jūnijs, 2018)

Šodien jebkuram augošam mežam ir liela vērtība, ko meža īpašnieki pat neapzinās. Bieži vien tiem gadās pārdot savu īpašumu krietni lētāk, nekā tā patiesā vērtība. Kāpēc? Jo kārtīgi nenovērtē savu īpašumu vai iekrīt negodīgu pircēju rokās.

Šajā rakstā Tu uzzināsi 3 mežu novērtēšanas speciālista ieteikumus, kas kas noteikti būtu jāņem vērā, ja vēlies pārdot mežu ar labākiem noteikumiem.

Pienācīgi novērtē savu mežu

Daudzi pārdod lauksaimniecības zemi vai ēkas īpašumus, kur klāt ir arī mežs. Taču īpašnieks meža vērtību nav novērtējis, jo uzskata, ka tie ir tikai krūmi, līdz ar to meža vērtība nav pieskaitīta īpašuma pārdošanas vērtībai.

Mūsu pieredzē ir daudzi gadījumi, kad meža īpašnieks ir pozitīvā šokā, ka it kā krūmi ir ar lielu vērtību. Piemēram, viena meža īpašniece nevarēja samaksāt par augstskolu savai meitai un kredītu negribēja ņemt. Meita teica, lai varbūt mamma pārdod savu mežu, taču meža īpašniece teica, ka tur jau tikai aug krūmi, tur nekā nav.

 Beigās īpašniece tomēr piekrita pie nozares profesionāļiem bez maksas izvērtēt mežu. Rezultātā meža īpašniece necerēti no krūmiem “vinnēja loterijā” aptuveni 20000 EUR.

Piedāvā mežu vairākiem pircējiem

Mūs praksē ir bijuši gadījumi, kad nosaucam īpašniekam 60000 EUR par īpašumu un īpašnieks ir šokā, jo gandrīz jau bija pārdevis meža īpašumu citam pircējam par 35000 EUR.  Izskati visas opcijas.

Piedāvā mežu uzticamam pircējam

Pārdodot mežu, iesakām to piedāvāt uzticamam meža pircējam. Pārliecinies, ka pircējs ir labs un godīgs speciālists. Izvērtē viņa mājaslapu un atsauksmes.

Pieprasi samaksu līguma slēgšanas brīdī

Ik pa laikam medijos dzirdam, ka apkrāpts kāds meža īpašnieks. Tāpēc mūsu ieteikums pie mežu pārdošanas ir jebkurā gadījumā obligāti vadīties pēc principa, ka samaksa par mežu tiek pārskaitīta līguma slēgšanas brīdī.

Jebkurš gadījums, kur tiek paredzēts, ka naudu samaksās pēc kāda laika vai pēc meža izstrādes, ir iespējams risks, ka nauda netiks samaksāta. Pārsvarā mežu katrs no mums pārdod tikai vienreiz dzīvē par salīdzinoši lielu naudas summu, tāpēc neiesakām pārdot to uz pēcapmaksu, lai neiekristu ar negodīgiem pircējiem.

Meklē speciālista konsultāciju

Lai arī cik vienkārši neliktos pārdot mežu, mēs stingri iesakām konsultēties ar mežu novērtēšanas un pārdošanas speciālistiem.  Līdz ar meža pārdošanu klāt nāk zemesgrāmatas nokārtošana, atdalīšana, nodokļi un citas lietas. Ja mežu ieguvi mantojumā, tad speciālists palīdz noformēt arī mantojuma lietas. Šādi Tu sevi pasargāsi no negaidītiem tēriņiem vai negodīgiem pircējiem.

 

Mūsu tautas paruna vēsta “Kamēr būs aitas, būs arī cirpēji”. Būsim gudri un nepārdosim savu mežu pirmajam pretimnācējam, izvēlēsimies uzticamus meža pircējus, kas godīgi izstāstīs visus jautājumus un godīgi samaksās.

Novērtē savu mežu bez maksas

Ja Tavā īpašumā ir mežs un Tu vēlies to pārdot pēc iespējas izdevīgāk godīgam pircējam, piesakies uz mežu novērtēšanas speciālista konsultāciju bez maksas. Uzdot savus jautājumus un novērtē mežu, pirms to pārdot.

PIETEIKTIES KONSULTĀCIJAI